Регіональні доменні зони Європи

Доменні зони (TLD) – це частина доменного імені, яка вказує на його призначення. Найчастіше їх поділяють на декілька видів, серед яких найбільш поширеними є саме регіональні домени.

Регіональні доменні зони (ccTLD) призначені для певних країн або регіонів. Вони мають формат [дві літери країни] – [дві літери домену].

В Європі існує понад 50 регіональних доменних зон. Найбільш популярними з них є:

 • .eu – Європейський Союз
 • .de – Німеччина
 • .fr – Франція
 • .uk – Велика Британія
 • .es – Іспанія
 • .it – Італія
 • .nl – Нідерланди
 • .pl – Польща

Ці зони мають найвищий рівень реєстрацій доменних імен. Вони популярні серед підприємств, організацій та приватних осіб з відповідних країн та регіонів.

.eu

.eu – регіональна доменна зона Європейського Союзу. Вона була запущена у 2005 році і є однією з найпопулярніших ccTLD у світі. Доменні імена у цій зоні можуть реєструвати підприємства, організації та приватні особи з будь-якої країни ЄС.

.de

.de – регіональна доменна зона Німеччини. Вона є найпопулярнішою ccTLD в Європі. Доменні імена в цій зоні можуть реєструвати підприємства, організації та приватні особи з Німеччини.

.fr

.fr – регіональна доменна зона Франції. Вона є другою за популярністю ccTLD в Європі. Доменні імена в цій зоні можуть реєструвати підприємства, організації та приватні особи з Франції.

.uk

.uk – регіональна доменна зона Великої Британії. Вона є третьою за популярністю ccTLD в Європі. Доменні імена в цій зоні можуть реєструвати підприємства, організації та приватні особи з Великої Британії.

.es

.es – регіональна доменна зона Іспанії. Вона є четвертою за популярністю ccTLD в Європі. Доменні імена в цій зоні можуть реєструвати підприємства, організації та приватні особи з Іспанії.

.it

.it – регіональна доменна зона Італії. Вона є п’ятою за популярністю ccTLD в Європі. Доменні імена в цій зоні можуть реєструвати підприємства, організації та приватні особи з Італії.

.nl

.nl – регіональна доменна зона Нідерландів. Вона є шостою за популярністю ccTLD в Європі. Доменні імена в цій зоні можуть реєструвати підприємства, організації та приватні особи з Нідерландів.

.pl

.pl – регіональна доменна зона Польщі. Вона є сьомою за популярністю ccTLD в Європі. Доменні імена в цій зоні можуть реєструвати підприємства, організації та приватні особи з Польщі.

Загалом регіональні доменні зони Європи є важливим інструментом для розвитку інтернет-простору у регіоні. Вони сприяють підвищенню видимості й доступності веб-сайтів та інших онлайн-ресурсів для користувачів з різних країн Європи, та мають ряд переваг, включаючи:

 • виразність географічної приналежності;
 • підвищення видимості та доступності веб-сайтів та інших онлайн-ресурсів;
 • зручність для користувачів з різних країн Європи.

Тож, якщо ви плануєте створювати веб-сайт або інший онлайн-ресурс, регіональна доменна зона Європи може стати хорошим вибором для вас.