Colocation – це поширена практика розміщення власного серверного обладнання у спеціалізованому дата-центрі. Нею користуються як великі IT-компанії, так й будь-які організації, що мають власне серверне обладнання, але не мають відповідного приміщення чи спеціальних умов для його встановлення й належного функціонування. Сьогодні ми більш детально розглянемо сутність «колокації», її характеристики, кому саме потрібна ця послуга та як обрати надійний дата-центр, який задовольнить усі ваші потреби.

Що означає «colocation»?

Колокація або колокейшн (англ. «colocation», що означає «співрозміщення») –  це особливий тип хостингу, коли замовник (компанія або організація) здійснює оренду простору, електроенергії, високошвидкісного Інтернет-з’єднання та інфраструктури дата-центру для розміщення свого серверного обладнання. Ця послуга є популярною для компаній, які мають власне серверне обладнання, але не бажають або не мають можливості будувати та утримувати власний дата-центр. Це дозволяє їм скористатися перевагами фізичного розміщення серверів у професійному середовищі з високою надійністю, безпекою та доступністю інфраструктури.

Для підтримки великої кількості серверного обладнання у дата-центрах створюються спеціальні умови, які досить складно забезпечити та дотримуватися у звичайному офісі. Як правило, вони мають незалежні джерела живлення, системи відеоспостереження і дистанційного контролю за обладнанням. Окрім цього у приміщеннях дата-центру підтримується певний температурний режим і хороша вентиляція, що забезпечує якісні й правильні умови для функціонування всієї системи. Інша важлива умова – ідеальна чистота без пилу, що є важливим фактором для тривалої безперебійної роботи серверів.

Які переваги від розміщення серверів у дата-центрі?

Завдяки «колокації» ви отримуєте такі переваги як:

 • забезпечення високого рівня безпеки і надійності для розміщення обладнання;
 • захисти серверного обладнання від відключень живлення;
 • забезпечення швидкого та стійкого Інтернет-з’єднання;
 • отримання гарантій безперебійної роботи обладнання, розміщеного у дата-центрі;
 • можливість налаштування та модернізації вашого обладнання фахівцями провайдера;
 • цілодобова технічна підтримка,
 • економія витрат.

Для кого і для чого підходить послуга «colocation»?

Як ми вже згадували, послуга «сolocation» підходить для різних типів компаній та організацій, особливо для тих, які мають власне серверне обладнання і вимагають надійного і безперебійного його розміщення. Серед них:

 1. ІТ-компанії. Крупні та середні ІТ-компанії, які розробляють та надають власні програмні продукти або послуги, часто мають потребу в масштабних серверних ресурсах. Для них послуга «colocation» стає ефективним рішенням, оскільки вона дозволяє розмістити їх серверне обладнання у спеціалізованому дата-центрі з надійною інфраструктурою та високою швидкістю з’єднання.
 2. Бізнеси з високим трафіком. Інтернет-портали, веб-сайти, інтернет-магазини та інші бізнеси, які мають великий обсяг трафіку та потребують стабільного та швидкого з’єднання, також знаходять для себе вигоду у послузі «colocation». Розміщення серверів у дата-центрі забезпечує їм надійність, швидкість та безпеку, що дозволяє забезпечити оптимальну роботу їхніх веб-сайтів та додатків.
 3. Фінансові установи. Банки, страхові компанії та інші фінансові установи мають високі вимоги до безпеки та надійності своїх даних. Вони часто використовують послугу «colocation» для зберігання та обробки конфіденційної інформації на власних серверах, які знаходяться у безпечному дата-центрі з високим рівнем захисту даних.
 4. Наукові та дослідницькі організації. Установи, які здійснюють наукові дослідження або потребують великих обчислювальних ресурсів для обробки складних завдань, також можуть скористатися послугою «colocation». Розміщення власних серверів у високопродуктивному дата-центрі дозволяє їм ефективно виконувати обчислювальні завдання та забезпечити безперебійну роботу обладнання.

Окрім цього, послуга «colocation» може бути вигідною для будь-якої компанії, яка бажає знизити витрати на побудову та утримання власного дата-центру, а також забезпечити надійність, швидкість та безпеку свого серверного обладнання.

Що потрібно знати, плануючи скористатися послугою розміщення серверів?

 1.  Які завдання вашого бізнесу вирішить послуга?
 2. Яку пропускну здатність центра обробки даних вам необхідна?
 3. Які вимоги ви висуваєте дата-центру щодо безпеки ваших даних?

Важливо також оцінити розташування місця, де ви плануєте розмістити серверне обладнання, його потужності та охоплення зв’язку.

Ви маєте можливість дізнатися більш детально про послугу «colocation» від фахівців компанії SERVER.UA у м. Києві або через веб-сайт дата-центру, задаючи будь-які питання в онлайн-чаті.