Обов’язковість наявності зареєстрованої торгової марки для реєстрації доменного імені в найпрестижнішій доменній зоні України – UA, є однією з основних умов, встановлених адміністратором цієї доменної зони. Ця вимога закріплена в правилах і регламентах, які повинні дотримуватися всіма реєстраторами доменів.

Згідно зі затвердженим регламентом, доменне ім’я може бути делеговане тільки у випадку, якщо воно повністю або його частина (до знаку «.», але не включаючи цей знак) збігається з знаком (торговою маркою), права на використання якого належать реєстранту на території України. Знаком в цьому контексті розуміється Свідоцтво на знак для товарів і послуг, іншими словами – торгова марка. Тобто доменне ім’я повинно бути ідентичним із зареєстрованою торговою маркою.

При реєстрації торгової марки необхідно враховувати кілька важливих моментів, аби мати можливість зареєструвати потрібне доменне ім’я:

 1. Перевірка унікальності. Перед подачею заявки на реєстрацію торгової марки, слід провести детальну перевірку на унікальність запропонованого знака. Це допоможе уникнути конфліктів з існуючими зареєстрованими марками і забезпечити вільність використання запропонованого імені в майбутньому.
 2. Чіткість і читабельність. Торгова марка повинна бути чіткою і легко читабельною. Варто уникати складних шрифтів, неоднозначних або важко сприйнятних символів. Доменне ім’я має бути однозначно зрозумілим на підставі запису марки.
 3. Відсутність символів, подібних до графічних елементів. Якщо торгова марка містить графічний елемент, важливо переконатися, що цей елемент не нагадує символи, які можуть бути використані в доменних іменах. Наявність графічного елемента, схожого на літери або цифри, може призвести до відмови у реєстрації доменного імені.
 4. Транслітерація. Доменні імена в доменній зоні UA мають бути записані латинськими символами, тому якщо торгова марка зареєстрована на кирилиці, потрібно здійснити транслітерацію. Важливо користуватися визнаними таблицями транслітерації, затвердженими у відповідних стандартах або рекомендаціях.
 5. Правильне визначення власника марки. Власником домену UA може бути тільки власник зареєстрованої торгової марки. Тому важливо переконатися, що відомості про власника домену точно відповідають відомостям у Свідоцтві про реєстрацію марки.

Враховуючи ці моменти при реєстрації торгової марки, ви збільшуєте ймовірність успішної реєстрації потрібного доменного імені в доменній зоні UA. Окрім цього варто додати, що при транслітерації символів реєстрант (власник домену) може вибрати одну з затверджених таблиць транслітерації, згідно зі стандартами і рекомендаціями, наведеними у регламенті.

Як відбувається реєстрація доменного імені?

Процедура реєстрації домену UA та перевірка відповідності знаку включає наступні етапи:

 1. Перевірка домену. За допомогою відповідного сервісу проводиться перевірка доступності доменного імені.
 2. Введення даних про реєстранта в особистому кабінеті.
 3. Оплата.

Після подачі заявки і оплати відбуваються різні перевірки: перевірку охорони знака на території України, чинності Свідоцтва, відповідності знака заявленому домену та збігу власника марки з власником домену. Якщо будь-який з цих пунктів порушений, може бути відмовлено у реєстрації. У разі відмови гроші будуть повернуті, а заявка буде відхилена.

У разі виявлення помилок, таких як неправильне визначення власника домену, можна виправити дані і подати заявку знову. Якщо причиною відмови була неправильність знака, тільки реєстрація потрібної торгової марки допоможе вирішити цю ситуацію.

Згідно з регламентом, термін розгляду заявки може зайняти до 14 днів, але, як правило, цей процес відбувається швидше.

Як правильного зареєструвати доменне імя?

Для успішної реєстрації домену UA і отримання потрібного імені, можна дотримуватися кількох рекомендацій:

 1. Реєструйте словесну торговельну марку.
 2. Перевіряйте таблицю транслітерації заздалегідь.
 3. Уникайте суперечливих шрифтів і написань.
 4. Уникайте використання графічних елементів, що нагадують літери або цифри.

Якщо вам потрібна консультація щодо реєстрації доменів UA, ви можете звернутися до спеціалістів компанії RX-NAME.UA, які мають великий досвід у реєстрації та супроводі власників торгових марок й доменів UA.