Корпоративна пошта

Корпоративна пошта – це електронна пошта, яка використовується співробітниками компанії для спілкування один з одним, з клієнтами та партнерами. Вона має ряд переваг перед звичайною поштовою скринькою, наприклад, більшу безпеку, надійність та зручність використання. Тому часто її застосування є досить важливою складовою побудови ефективної взаємодії й комунікації між співробітниками у багатьох компаніях і корпораціях. Однак, що робити, якщо ви лише хочете запровадити використовувати корпоративну пошту у себе в команді, як її створити та правильно налаштувати? Давайте про це і поговоримо у нашій сьогоднішній статті.

Вибір доменного імені

Першим кроком у створенні корпоративної пошти є вибір доменного імені.

Нагадаємо, що доменне ім’я – це унікальне ім’я, яке використовується для ідентифікації вашого сайту та інших онлайн-ресурсів. Воно складається з двох частин: префікса і суфікса. Префікс – це назва вашої компанії, а суфікс – це доменна зона, наприклад, .com, .ua, .org тощо.

Тому при виборі доменного імені слід враховувати такі фактори:

 • короткість і простота: доменне ім’я має бути коротким і простим для запам’ятовування;
 • унікальність: доменне ім’я має бути унікальним, аби його не використовували інші компанії;
 • релевантність: доменне ім’я має бути релевантним до діяльності вашої компанії.

Ви можете придбати доменне ім’я на одному з багатьох реєстраторів доменних імен. Зверніть увагу, що вартість доменного імені залежить від його довжини, популярності та доменної зони.

Вибір хостингу

Пригадаймо, що хостинг – це послуга, яка надає вам місце на сервері для зберігання веб-сайтів, електронної пошти та інших онлайн-ресурсів. Тож при виборі хостингу для корпоративної пошти ми рекомендуємо вам враховувати такі фактори:

 • обсяг пам’яті: вам потрібно буде обрати хостинг із достатньою кількістю пам’яті для зберігання електронної пошти ваших співробітників;
 • швидкість: вам потрібно буде обрати хостинг із достатньою швидкістю для надсилання та отримання електронних листів;
 • безпека: а також вам потрібно буде обрати хостинг із надійними системами безпеки для захисту вашої електронної пошти.

Ви можете придбати хостинг у одного з багатьох провайдерів хостингу. Вартість хостингу також залежить від обсягу пам’яті, швидкості та інших параметрів.

Створення корпоративної пошти за допомогою поштового сервісу

Проте, якщо ви не хочете самостійно займатися вибором доменного імені та хостингу, ви можете створити корпоративну пошту за допомогою поштового сервісу. Поштові сервіси пропонують широкий спектр послуг, включаючи створення корпоративної пошти, налаштування фільтрів спаму та фільтрів небажаної пошти, а також надання технічної підтримки.

Ось рекомендуємо вам кілька популярних поштових сервісів, які пропонують саме такі послуги:

 • Google Workspace
 • Microsoft 365
 • Zoho Mail

Налаштування корпоративної пошти

Після того, як ви придбали доменне ім’я та хостинг або підключилися до поштового сервісу, вам потрібно буде перейти до налаштування корпоративної пошти, що включає в себе наступні основні етапи:

1. Створення облікових записів для співробітників.

Спочатку вам потрібно буде створити облікові записи для кожного співробітника, який буде використовувати корпоративну пошту.

2. Налаштування фільтрів спаму та фільтрів небажаної пошти.

Далі ви переходите до налаштування фільтрів спаму та фільтрів небажаної пошти. Це допоможе захистити вашу корпоративну пошту від спаму та небажаних повідомлень.

3. Налаштування безпеки.

Ну й заключний етап – вам потрібно буде налаштувати безпеку корпоративної пошти, наприклад, двофакторну аутентифікацію. Це допоможе вам захисти свої дані від можливого несанкціонованого доступу та інших кіберзагроз.

Загалом налаштування корпоративної пошти може бути складним завданням. Тому, якщо у вас немає досвіду в цьому, рекомендуємо вам звернутися за допомогою до фахівців.

Ну й на останок давайте розглянемо основні переваги та недоліки використання корпоративної пошти.

Переваги корпоративної пошти

 • Більша безпека. Корпоративна пошта зазвичай надається з надійними системами безпеки, які допомагають захистити вашу електронну пошту від спаму, фішингу та інших атак.
 • Надійність. Корпоративна пошта зазвичай надається з більш надійними серверами, ніж звичайна пошта. Це означає, що ваші електронні листи будуть доставлені швидше і з меншою ймовірністю – втрачені.
 • Зручність використання. Корпоративна пошта зазвичай надається з широким спектром функцій, які можуть полегшити роботу з електронною поштою, наприклад, з фільтрами спаму, календарем, контактами та іншими інструментами.
 • Релевантність. Корпоративна пошта з використанням доменного імені вашої компанії виглядає більш професійно і викликає довіру у клієнтів і партнерів.

Недоліки корпоративної пошти

Хоча, незважаючи на свої переваги, корпоративна пошта має все ж і деякі недоліки, наприклад:

 • Вартість. Корпоративна пошта зазвичай коштує дорожче, ніж звичайна пошта.
 • Складність налаштування. Налаштування корпоративної пошти може бути складним завданням, якщо у вас немає досвіду в цьому, і в такому випадку слід звертатися до фахівців.

Отже, підсумуємо, що корпоративна пошта – це потужний інструмент, який може допомогти вашій компанії бути більш ефективною і успішною. Вона забезпечує більшу безпеку, надійність, зручність використання та релевантність, ніж звичайна пошта. Тож, якщо ви хочете, аби ваш бізнес виглядав більш професійно і викликав довіру у клієнтів й партнерів, корпоративна пошта – це те, що вам потрібно.