Використання ШІ на практиці

Штучний інтелект (ШІ) вже давно і безповоротно ввійшов у наше життя, перетворюючи й змінюючи різні галузі бізнесу, технології та світ в цілому. Хоч зараз й виникають різні суперечки щодо його загрози для людства, водночас це й створює безмежні можливості для компаній, які готові використовувати ШІ на практиці. Проте перед тим, як крокувати у світ нейронних мереж, необхідно ретельно спланувати та виконати кілька ключових дій. Тож у цій статті ми пропонуємо розглянути три основні етапи для успішного початку використання ШІ у вашому бізнесі.

Однак спочатку давайте розглянемо сучасні напрямки використання нейромереж. Серед них найпопулярнішими є: медицина, фінанси, електронна комерція, автономні автомобілі, сфера гостьового обслуговування, маркетинг і реклама, промисловість, освіта, системи управління господарством та навіть спорт.

 • Медицина. У медичній сфері ШІ використовується для діагностики та прогнозування захворювань, а також для розробки індивідуальних схем лікування. Наприклад, системи машинного навчання допомагають лікарям аналізувати зображення МРТ та КТ для виявлення можливих патологій у пайцієнтів.
 • Фінанси. Банки та фінансові установи використовують ШІ для оцінки ризиків, прогнозування ринкових тенденцій, автоматичного управління портфелями та виявлення фінансових шахраїв.
 • Електронна комерція. Платформи електронної комерції використовують ШІ для персоналізації рекомендацій для користувачів, аналізу покупок та управління запасами.
 • Автономні автомобілі. В автономних автомобілях нейронні мережі використовуються як системи машинного навчання для розпізнавання дорожніх знаків, інших транспортних засобів та прогнозування руху.
 • Сфера гостьового обслуговування. В індустрії гостьового обслуговування використовуються спеціалізовані чат-боти зі штучним інтелектом для відповіді на запитання клієнтів та обробки замовлень.
 • Маркетинг і реклама. У цих сферах аналітика даних і ШІ використовуються для розробки персоналізованих рекламних кампаній та прогнозування результатів маркетингових заходів.
 • Промисловість. Виробництво використовує ШІ для автоматизації процесів, моніторингу обладнання та передбачення потреби у технічному обслуговуванні.
 • Освіта. У сфері освіти платформи зі штучним інтелектом допомагають індивідуалізувати навчання та надавати рекомендації для вчителів, викладачів, учнів та студентів.
 • Системи управління господарством. У цьому напрямку смарт-пристрої та системи «розумних будинків» зазвичай використовують ШІ для автоматизації освітлення, опалення та безпеки в будинках.
 • Спорт і фітнес. Портативні пристрої та додатки використовують ШІ для відстеження фізичної активності, аналізу даних про здоров’я та надання рекомендацій щодо фітнес-програм для кожного користувача.

Це лише незначна частина прикладів, які показують як саме штучний інтелект інтегрується у наше повсякденне життя та допомагає вирішувати безліч завдань у різних галузях. Однак ще є досить багато сфер, які лише запроваджують технології ШІ у своїх компаніях і ви можете бути одними із них.

Тож давайте перейдемо до того, з чого почати і як саме використовувати нейронні мережі на практиці.

Крок 1. Визначення бізнес-задачі.

Перед початком використання ШІ, компанії повинні чітко визначити свою головну бізнес-задачу. Цей крок включає в себе кілька важливих підкроків.

Перший – визначення функції діяльності компанії.

Насамперед необхідно ретельно розібратися в сфері діяльності вашої компанії. Щоб було простіше – поставте собі ряд запитань. До прикладу:

 • Які основні завдання та процеси ви виконуєте?
 • Для чого саме вам потрібен ШІ?
 • У яких робочих моментах він вам найбільше сприятиме?

Це в свою чергу допоможе визначити конкретні області, де ви хочете впровадити інтелектуальні рішення, та стане основним фундаментом для наступних дій.

Другий – ревізія даних.

Аби успішно використовувати ШІ у своїй роботі, важливо мати якісні та доступні дані. Задля цього проведіть аналіз наявної інформації та визначте, яка з них є ключовою для рішення вашої бізнес-задачі. Якщо потрібно, зберіть додаткові дані або вдоскональте збір й аналіз вже існуючих.

Третій – оцінка використання ШІ в обраній сфері.

Далі ретельно вивчіть можливості та обмеження ШІ у вашій сфері. Проведіть дослідження ринку та аналіз потенційних конкурентів, аби зрозуміти, як саме ШІ може забезпечити для вас конкурентні переваги.

Такий комплексний підхід до визначення бізнес-задачі допоможе створити чіткий план дій і покращити результати впровадження ШІ в майбутньому.

Крок 2. Знаходження та впровадження відповідних рішень.

Після визначення вашої бізнес-задачі необхідно знайти та впровадити відповідні рішення. Цей крок включає в себе кілька етапів. Серед них:

1. Визначення конкретного продукту.

Ви повинні визначити, який саме продукт або послугу ви хочете надати вашим клієнтам або користувачам з використанням ШІ. Від цього залежатиме вибір ваших подальших технологій та алгоритмів.

2. Вибір платформ та сервісів.

Визначившись із продуктом чи послугою, переходьте до вибору готових платформ і сервісів, які можуть допомогти реалізувати вашу ідею. Наприклад, сервіси хмарних обчислень, інструменти для машинного навчання та обробки природної мови.

3. Кастомізовані рішення.

І наостанок, коли запропоновані готові рішення вас не влаштовують повністю, ви можете перейти до розробки власних кастомізованих. Це може включати в себе створення особистих моделей машинного навчання, чи власних даних для навчання моделей, та розробку спеціалізованих алгоритмів.

Однак пам’ятайте, що важливо збалансувати між використанням готових рішень та розробкою власних, аби досягти оптимальних й ефективних результатів.

Крок 3. Подбати про масштабування.

Й останнім, але дуже важливим кроком є плануванн майбутнього масштабування. Після успішного впровадження ШІ в одному напрямку, скоріш за все ви матимете бажання розширити свої можливості. Найчастіше це виражається у збільшенні кількості систем на базі нейронних мереж та масштабуванні інфраструктури компанії.

Давайте розглянемо кожен із цих напрямків більш детально.

Перший – збільшення кількості систем на базі ШІ.

Під час масштабування вам доведеться розглянути можливості для використання ШІ й в інших аспектах вашого бізнесу. Тому рекомендуємо завчасно визначити, де ще можна впровадити ШІ та як це покращить вашу діяльність у майбутньому.

Другий – масштабування інфраструктури.

Збільшення обсягу роботи з ШІ в свою чергу може вимагати розширення інфраструктури, збільшення потужності обчислень та забезпечення безпеки даних. Тому тут також плануйте заздалегідь, як зростаюча робота з нейронними мережами вплине на вашу технічну інфраструктуру та інші суміжні складові.

Отже, на перший погляд шлях до успішного використання ШІ може бути складним, але три ключові кроки, які ми розглянули з вами сьогодні, допоможуть максимально використати переваги цієї технології.

Пам’ятайте про постійне вдосконалення та аналіз результатів, щоб забезпечити стабільне зростання вашого бізнесу з використанням ШІ. І не бійтеся експериментувати та співпрацювати з технологіями майбутнього. Головне – це виокремити користь для себе і ваша ефективність та успішність роботи може збільшитися в рази.

Бажаємо успіхів!