Налаштування домену на Cloudflare

У епоху цифрових технологій важливість надійності та ефективності веб-сайтів не може бути недооцінена. І вже давно оптимізація та безпека інтернет-ресурсів стоять на першому плані у цих характеристиках, особливо у контексті зростаючих кіберзагроз та необхідності швидкого доступу до будь-якої інформації. Саме тут Cloudflare відіграє ключову роль, пропонуючи передові рішення не тільки у сфері захисту та прискорення роботи веб-сайтів, а й навіть у процесі налаштування доменів, що є суттєвим кроком у підвищенні швидкості завантаження сторінок, зниженні навантаження на сервери та встановленні надійного бар’єру проти DDoS-атак. Це не лише забезпечує плавну роботу власного сайту, але й є важливим елементом у побудові довіри та безпеки користувачів у цифровому просторі.

Що таке Cloudflare?

Cloudflare – це глобальна мережа доставки контенту (CDN), яка також надає різноманітні послуги для підвищення безпеки та прискорення роботи веб-сайтів. Її основними функціями є кешування контенту, автоматичне мінімізування файлів, SSL-шифрування, захист від DDoS-атак, та інші.

Коли і для чого використовують Cloudflare?

Cloudflare ідеально підходить для веб-сайтів, які мають великий трафік та потребують надійного захисту від інтернет-загроз. Наприклад, для інтернет-магазинів, новинних порталів, блогів з високою відвідуваністю, і т.д. Її використання дозволяє значно знизити час завантаження сторінок, а також знижує ризик втрати даних чи простою сайту через різні кібератаки.

Як налаштувати домен на Cloudflare?

Загалом процес налаштування включає кілька етапів:

 1. Реєстрація на Cloudflare.
 2. Додавання вашого домену.
 3. Перевірка DNS-записів.
 4. Зміна DNS-серверів.
 5. Налаштування Cloudflare.
 6. Перевірка та моніторинг.

Тож давайте розглянемо кожен із них більш детально.

1. Реєстрація на Cloudflare

Перш за все вам необхідно створити обліковий запис на Cloudflare. Для цього:

 • насамперед відкрийте вебсайт Cloudflare та натисніть на кнопку «Sign Up» («Зареєструватися»);
 • після цього введіть свою електронну адресу та пароль для створення облікового запису;
 • і далі підтвердіть свою електронну адресу, перейшовши за посиланням, що було відправлено на вашу пошту.

2. Додавання вашого домену

Після реєстрації та входу в обліковий запис, вам буде запропоновано додати ваш домен (ваш вебсайт). Введіть ім’я вашого домену та продовжіть.

Cloudflare автоматично скануватиме ваші DNS-записи. Цей процес може зайняти кілька хвилин.

3. Перевірка DNS записів

Після сканування, Cloudflare покаже список DNS-записів, асоційованих з вашим доменом. Переконайтеся, що всі необхідні записи (наприклад, A записи, CNAME, MX для пошти тощо) присутні та правильні.

Й зверніть увагу, що ви можете додати або видалити записи відповідно до вашого бажання.

4. Зміна DNS серверів

Після перевірки DNS-записів, Cloudflare надасть вам нові DNS-сервери. Ви маєте змінити DNS-сервери у вашому доменному реєстраторі (місце, де ви зареєстрували ваш домен) на ті, що надані Cloudflare. Це може вимагати входу в панель керування доменного реєстратора і заміни існуючих DNS-серверів на нові, надані Cloudflare.

5. Налаштування Cloudflare

Після зміни DNS-серверів, поверніться до Cloudflare та продовжіть налаштування. Ви можете налаштувати різні параметри безпеки (наприклад, рівень захисту від DDoS), SSL/TLS шифрування, правила кешування тощо. Cloudflare також пропонує розширені функції, такі як Page Rules, для додаткового контролю над тим, як ваш сайт обробляється.

6. Перевірка та моніторинг

І вже після завершення налаштувань, перевірте, що ваш сайт працює належним чином.

Також пам’ятайте, що Cloudflare може зайняти деякий час (до 24 годин) для повного розповсюдження змін DNS.

Додаткові застереження:

 1. Важливо зберігати DNS-записи в актуальному стані і оновлювати їх у разі зміни хостинг-провайдера або серверних налаштувань.
 2. Будьте обережні при зміні DNS-серверів, оскільки неправильні налаштування можуть призвести до недоступності вашого сайту.

На перший погляд цей процес може здатися складним, але водночас він дуже важливий для забезпечення безпеки та ефективності вашого вебсайту. Адже налаштування домену на Cloudflare є не тільки мірою захисту від інтернет-загроз, але й способом оптимізації роботи сайту.

Тож, якщо ви прагнете до ефективності та надійності у сучасному цифровому світі, то вже зараз рекомендуємо вам використовувати усі можливості Сloudflare. Це те, що допоможе зробити вашу роботу ефективнішою в декілька разів.

Тим більше вона надає кожному користувачеві докладні інструкції та підтримку протягом усього процесу. Тому все відбувається просто і без жодних проблем.