Як протестувати швидкість інтернет-з’єднання?

Важливим компонентом нашого цифрового світу є не тільки швидкий та доступний інтернет, але і його надійність та стабільність. Від цього залежить ефективність роботи, комунікації та навіть розваги в онлайн-світі. Тож, якщо ви хочете переконатися, що ваше інтернет-з’єднання функціонує належним чином, то правильне тестування швидкості – це те, що вам потрібно! У цій статті ми розглянемо, як правильно протестувати швидкість інтернет-з’єднання та які кроки варто виконати для забезпечення максимальної продуктивності вашого інтернету.

Завдання тестування інтернет-з’єднання

Перш за все, давайте з’ясуємо, для чого потрібно тестування швидкості інтернет-з’єднання. Основними завданнями такого тесту є:

 • Визначення реальної швидкості. Тест покаже вам, яка саме швидкість завантаження та вивантаження доступна вам на даний момент. Це може відрізнятися від обіцянок вашого інтернет-постачальника.
 • Виявлення проблем. Тест може виявити проблеми зі з’єднанням, такі як перепади швидкості, високий пінг або втрати пакетів.
 • Порівняння зі звичайними показниками. Ви можете порівняти результати зі звичайними стандартами для вашого типу інтернет-з’єднання. Це допоможе вам з’ясувати, чи відповідає ваше з’єднання очікуванням.

Із цим розібралися, тож тепер давайте розглянемо як саме протестувати швидкість вашого інтернет-з’єднання.

Алгоритм дій тестування швидкості інтернету

Крок 1. Вибір правильного інструменту.

Перше, що вам потрібно зробити, це вибрати інструмент для тестування швидкості інтернету. Є багато онлайн-сервісів та додатків, які дозволяють це зробити безкоштовно. Ось кілька популярних сервісів:

 • Speedtest.net: один з найвідоміших сервісів для тестування швидкості інтернету. Він доступний як на веб-сайті, так і у вигляді мобільного додатка для смартфонів.
 • Fast.com: створений Netflix, цей сервіс дуже простий у використанні та надає інформацію про швидкість завантаження.
 • Ookla: ще один популярний сервіс, який пропонує надійне тестування швидкості з’єднання.

Крім цього, інтернет-постачальники часто надають власні інструменти для тестування швидкості на своїх веб-сайтах.

Крок 2. Підготовка до тестування.

Перш ніж почати тест, зверніть увагу на наступні моменти:

 • Закрийте всі інші програми. Всі інші додатки та програми, які використовують інтернет, можуть вплинути на результати тестування. Закрийте їх перед початком.
 • Переконайтеся, що ви єдиний користувач. Інші користувачі в мережі також можуть вплинути на швидкість вашого з’єднання. Намагайтеся провести тест, коли ви єдиний користувач мережі.
 • Підключіться до мережі через кабель. Якщо це можливо, підключіть комп’ютер до маршрутизатора за допомогою Ethernet-кабелю. Бездротове підключення може бути менш стабільним і швидким.

Крок 3. Виконання тесту.

Тепер перейдіть до самого тестування:

 • Запустіть обрану програму або відкрийте веб-сайт тестування швидкості.
 • Почекайте на початок тесту. Зазвичай програми попросять вас натиснути кнопку «Почати» або автоматично розпочнуть тестування.
 • Зачекайте на результати. Тест триватиме декілька секунд і надасть вам результати для завантаження та вивантаження швидкостей. Вони можуть бути виміряні в мегабітах на секунду (Mbps) або кілобайтах на секунду (KBps).

Крок 4. Аналіз результатів.

Отримавши результати тесту, оцініть їх на предмет відповідності вашим потребам і очікуванням. Ось деякі ключові моменти для аналізу:

 • Завантаження та вивантаження. Переконайтеся, що швидкість завантаження та вивантаження відповідає тарифу, який ви оплачуєте. Якщо вона значно нижча, ніж повинна бути, зв’яжіться з інтернет-постачальником для вирішення проблеми.
 • Пінг. Пінг вказує на затримку при передачі даних. Якщо ви граєте в онлайн-ігри або користуєтеся VoIP, низький пінг дуже важливий.
 • Втрати пакетів. Якщо ви спостерігаєте втрати пакетів, це може свідчити про проблеми зі стабільністю з’єднання.

Крок 5. Проведення додаткових тестів.

Не забувайте, що швидкість інтернет-з’єднання може змінюватися з часом і залежати від різних факторів. Тому корисно регулярно проводити тестування швидкості, особливо якщо ви відчуваєте проблеми зі з’єднанням.

Отже, тестування швидкості інтернет-з’єднання – це важливий крок для забезпечення стабільності та продуктивності вашого інтернету. Цей процес допомагає виявити проблеми та зрозуміти, чи отримуєте ви те, за що платите. Надійне та швидке інтернет-з’єднання є ключем до успішної роботи та комунікацій в онлайн-світі, тому не забувайте періодично проводити тестування та забезпечувати максимально ефективне використання вашого інтернету.