У наш час, коли Інтернет став невід’ємною частиною нашого життя, зрозуміло, що онлайн-шахрайство стає все більш розповсюдженою проблемою. Але, знаючи і дотримуючись певних правил і заходів безпеки, можна убезпечити себе і від цих загроз. Про це й поговоримо ми більш детально у нашій сьогоднішній статті.
Нині в інтернет-просторі можна знайти безліч порад щодо перевірки сайтів на онлайн-шахрайство. Є категорія людей, що використовує якусь конкретну одну із них, а є й ті, хто приділяє особливу увагу їм усім. Ми ж у свою чергу обрали найбільш поширені та ефективні з них й сформували власний список, який допоможе вам у майбутньому уникнути прийняття небезпечних рішень.
Основні поради для перевірки сайтів
Перше – перевірка SSL-сертифікатів.
Наявність SSL-сертифіката є важливим показником безпеки сайту. Тому зверніть увагу, чи має сайт зашифроване з’єднання (https://), і чи є замок поруч з URL. Задля цього клацніть на цей замок, аби переглянути деталі сертифіката. Він повинен бути виданий відомим сертифікатним органом і бути дійсним.
Друге – аналіз дизайну та мови сайту.
Поганий дизайн, граматичні та орфографічні помилки можуть бути ознаками фішингового сайту. Адже шахраї часто не приділяють достатньо уваги цим ключовим аспектам. Також будьте обережні з сайтами, що мають занадто нав’язливі рекламні банери або спливаючі вікна. Однак пам’ятайте, що це не завжди є головним показником, оскільки сайти великих проектів можуть розміщувати такі матеріали згідно рекламних інтеграцій зі своїми партнерами.
Третє – перевірка відгуків користувачів.
Рекомендуємо вам шукати відгуки про сайт у незалежних джерелах. Це можуть бути форуми, соціальні мережі або спеціалізовані сайти з відгуками. Звертайте увагу не тільки на позитивні, але й на негативні відгуки, особливо якщо вони стосуються безпеки або приватності, співставляйте їх, порівнюйте та робіть для себе відповідні висновки.
Четверте – використання інструментів перевірки сайтів.
Є багато онлайн-інструментів, які можуть допомогти вам перевірити надійність сайту. Наприклад, Google Safe Browsing дозволяє ввести URL-адресу сайту, щоб перевірити, чи не містить він шкідливих програм або фішингу.
Тут немає певних характеристик щодо кращості онлайн-інструментів. Тому використовуйте із них ті, які є найбільш зручними для вас.
П’яте – це обережність із особистими даними.
Ну й звісно обережність щодо своєї конфіденційності – перш за все. Ніколи не надавайте особисту інформацію, таку як номери кредитних карт, паролі або інші дані, на сумнівних або неперевірених сайтах. Крім того, використовуйте різні паролі для різних сайтів. Це як одне із головних правил вашої власної цифрової безпеки.
Тож загалом, підтримуючи високий рівень обережності та використовуючи перераховані вище поради, ви можете значно знизити ризик стати жертвою онлайн-шахрайства.
Головне пам’ятайте, що ваша безпека в мережі залежить від вашої ж уважності та обізнаності. Тому вивчайте всю важливу інформацію у цьому напрямку та будьте готові до всіх можливих ситуацій!
Залишити відповідь