Реєстрація доменної зони .UA

У світі, де онлайн-присутність є одним із важливих факторів розвитку, реєстрація домену .UA може стати ключовим кроком до успіху вашого бізнесу чи особистого бренду. Цей домен, що символізує українську ідентичність в інтернеті, дає ряд переваг та можливостей, які не доступні в інших зонах. Давайте сьогодні у цій статті розглянемо детально всі аспекти домену .UA та особливості його реєстрації.

Доменна зона .UA: історія зародження

Взимку 1992 року Україна офіційно стала власником доменної зони .UA. 1 грудня відбулося делегування домену від IANA. Так адміністратором доменної зони .UA в Україні було призначено компанію «Хостмастер». Вона володіє як реєстром, так і технічною складовою домену. Реєстрація доменних імен в зоні .UA здійснюється ж акредитованими реєстраторами.

Нині цей домен є найпопулярнішим для сучасного українського бізнесу. За статистикою, в зоні .UA зареєстровано понад 22 тисячі сайтів, і у майбутньому їхня чисельність буде лише збільшуватися.

Але не всі охочі можуть зробити це. Оскільки зареєструвати домен .UA можуть лише або власники ТМ, які зареєстровані в Україні, або ж особи, які мають законне право використання чужої ТМ. Окрім цього є ще й два варіанта реєстрації ТМ:

 • Національна реєстрація: ТМ створюється та реєструється на території України.
 • Міжнародна реєстрація: реєстрація ТМ згідно з Мадридською згодою (міжнародна процедура), охорона якої поширюється і на територію України.

Особливості реєстрації домену .UA

Сама ж процедура реєстрації .UA має ряд особливостей, які відрізняють її від реєстрації доменів в інших зонах. Давайте розглянемо кілька ключових моментів.

Для власників українських ТМ:

 • Наявність свідоцтва про реєстрацію ТМ. Це є першою і найважливішою умовою для реєстрації домену .UA. Свідоцтво має бути дійсним на території України.
 • Відповідність назви домену назві ТМ. Назва домену повинна точно відповідати назві ТМ, включаючи всі символи та регістр. Це гарантує, що ваш онлайн-ресурс буде легко знайти та ідентифікувати користувачами.

Для міжнародних ТМ:

 • Дійсне свідоцтво про реєстрацію ТМ. Вам не обов’язково мати свідоцтво про реєстрацію ТМ в Україні, але воно має бути дійсним в будь-якій країні світу.
 • Підтвердження використання ТМ в Україні. Вам буде необхідно надати додатковий документ, який підтверджує, що ваша ТМ використовується в Україні. Це може бути, наприклад, виписка з сайту, рекламний буклет або інший документ, що підтверджує використання ТМ.

 Реєстрація домену .UA з використанням ліцензійної згоди:

 • Ліцензійна згода від власника ТМ. Якщо ви не є власником ТМ, але володієте ліцензією на її використання, ви можете зареєструвати домен .UA на основі ліцензійної згоди.
 • Нотаріальне завірення. Ліцензійна згода має бути засвідчена нотаріально, що водночас і гарантує її юридичну силу.

Що потрібно для реєстрації домену .UA за ліцензійною згодою?

 • Копія свідоцтва про реєстрацію ТМ. Вам буде необхідно надати копію свідоцтва, що підтверджує дійсність ТМ.
 • Нотаріально завірена ліцензійна згода. Оригінал згоди з печаткою та підписом нотаріуса.
 • Дані про особу, на яку буде зареєстровано домен. Це може бути ваше ім’я, назва компанії або інша особа, уповноважена вами.

Вибір реєстратора

Важливим кроком в реєстрації .UA є вибір надійного реєстратора. Переконайтеся, що реєстратор акредитований Українським мережевим інформаційним центром (УкрІнформ). Нині в українському просторі їх налічується велика кількість, тож обирайте серед них той, який найбільше підходить вам по необхідним характеристикам.

Середня вартість реєстрації доменів .UA

Вартість домена .UA залежить від реєстратора та терміну дії. Привабливою пропозицією є акційна вартість реєстрації від компанії RX-NAME за ціною 950 грн на рік.

Наявність ТМ не гарантує реєстрацію домену .UA

Важливо запам’ятати один момент, що наявність ТМ дає вам право на реєстрацію .UA, але не гарантує її.

Реєстратор може відмовити вам у реєстрації, якщо:

 • назва домену вже зареєстрована іншим власником;
 • назва домену не відповідає діючим правилам;
 • заявник не надав необхідні документи.

Основні переваги реєстрації домену .UA

Ну й на останок давайте розглянемо, які ж переваги надає реєстрація домену .UA для вашого бізнесу. Серед них:

 • Підвищення довіри користувачів. .UA домен одразу ідентифікує ваш сайт як український, що може значно підвищити довіру користувачів.
 • Кращий SEO для української аудиторії. Пошукові системи, до прикладу як Google, часто віддають перевагу сайтам з локальними доменами при пошуку з певної країни. Отже, домен .UA може допомогти вам отримати кращий рейтинг у пошуковій видачі серед українських користувачів.
 • Захист бренду. Реєстрація домену .UA допомагає захистити вашу торгову марку від використання іншими особами в українському інтернет-просторі.
 • Професійна та надійна онлайн-презентація. Домен .UA створює професійне враження та демонструє вашу орієнтованість на український ринок, що може бути особливо важливо для місцевих компаній та брендів.

Отже, реєстрація домену .UA є стратегічним кроком для будь-якого бізнесу чи особи, що прагне зміцнити свою онлайн-присутність в Україні. Хоча процедура має певні особливості, пов’язані з необхідністю підтвердження прав на торгову марку, переваги, такі як підвищення довіри користувачів, краща локальна SEO-оптимізація та захист бренду, роблять її цінним інвестуванням.

І пам’ятайте, що з цим питанням ви завжди можете звернутися до компанії RX-NAME, яка допоможе вам пройти весь процес реєстрації та підкаже найкраще рішення для ваших потреб.

З доменним ім’ям .UA ви зможете заявити про себе в українському інтернеті та досягти успіху у вашій сфері діяльності. Реєструйтеся вже сьогодні і хай вам щастить!