Платіжна система SEPA

У сучасному світі економічних відносин платіжні системи стають все більш важливішими для підтримки бізнесу та обліку грошей. Однією з таких систем є SEPA, або Європейська зона платежів у євро (Single Euro Payments Area), яка отримує все більше популярності серед компаній і клієнтів. Сьогодні у цій статті ми розглянемо, що таке SEPA, як вона працює, які переваги вона надає, а також як саме ви можете користуватися платежами SEPA у компанії RX-NAME.

Що таке SEPA?

SEPA – це ініціатива Європейського Союзу, яка створена для стандартизації та спрощення грошових переказів у євро в Європі. Її основна мета – зробити фінансові операції більш зручними, швидкими та ефективними для всіх учасників, незалежно від того, в якій країні вони перебувають.

Особливості та переваги SEPA

Переказ SEPA – це один із численних варіантів переказу коштів за кордон, які є сьогодні. Однак все ж вона має ряд особливостей і переваг, які непритаманні іншим.

Серед особливостей SEPA можна виділити наступні:

 • Стандартизація валюти: SEPA використовує єдину валюту – євро, що робить всі операції більш прозорими і спрощеними.
 • Єдиний банківський номер (IBAN): для всіх учасників SEPA використовується один і той самий формат банківського номера – IBAN, що усуває необхідність у подальших перекладах між різними форматами.
 • Європейський збір (SEPA Direct Debit): дозволяє автоматичну оплату послуг та товарів, а також безготівкові платежі.
 • Європейська оплата (SEPA Credit Transfer): дозволяє виконувати миттєві та звичайні платежі без обмежень.

Основні переваги SEPA:

 • Зручність і швидкість: платежі SEPA зазвичай обробляються впродовж одного робочого дня, що дозволяє здійснювати швидкі та ефективні фінансові операції.
 • Міжнародна доступність: платіжна система SEPA включає більшість європейських країн, що робить її ідеальним рішенням для бізнесу з клієнтами та партнерами у різних країнах.
 • Економія коштів: платежі SEPA зазвичай коштують дешевше, ніж міжнародні банківські перекази.

Хто може користуватися платежами SEPA?

Платежами SEPA можуть користуватися бізнеси, громадяни та організації, які мають банківські рахунки у зоні євро.

Види платіжних переказів SEPA

Наразі є лише два види платіжних переказів SEPA: SEPA Direct Debit та SEPA Credit Transfer.

SEPA Direct Debit (SDD) призначений для автоматичних платежів, коли одна сторона (зазвичай покупець або клієнт) дає дозвіл іншій стороні (зазвичай постачальник або кредитор) стягувати платежі з його банківського рахунку на підставі попередньої домовленості, що в свою чергу дозволяє здійснювати автоматичні платежі без необхідності регулярного переказу коштів вручну. Це зручно для обслуговування підписок, погашення кредитів, оплати послуг і багатьох інших фінансових операцій.

SEPA Credit Transfer (SCT) призначений для переказу коштів між банками та клієнтами в рамках SEPA і є важливим інструментом для здійснення безготівкових платежів в єврозоні, що дозволяє бізнесам та споживачам здійснювати ефективні та швидкі фінансові операції.

Як зробити переказ SEPA: покрокова інструкція

 1. Відкрийте свій банківський рахунок та зареєструйтеся в інтернет-банкінгу.
 2. Виберіть опцію «Зробити платіж» або іншу аналогічну опцію.
 3. Введіть отримувача та його IBAN (банківський номер).
 4. Вкажіть суму платежу та дату виконання.
 5. Підтвердіть платіж та введіть необхідні дані для авторизації (наприклад, пароль або код підтвердження).
 6. Після підтвердження операції, платіж буде виконаний відповідно до вказаних параметрів.

Чи є комісія при переказі платежу SEPA та скільки часу займає сама обробка платежу?

Комісія за платіж SEPA може варіюватися від банку до банку, але вона зазвичай нижча, ніж за міжнародні перекази. Щодо часу обробки, то платежі SEPA зазвичай обробляються впродовж одного робочого дня.

Платежі SEPA у компанії RX-NAME

Компанія RX-NAME завжди слідкує за розвитком нових технологій та вдосконалюється задля зручності для своїх клієнтів. Тож відтепер іноземні клієнти нашої компанії мають можливість здійснювати платежі SEPA швидко та легко. Задля зручності кожен із них може сформувати рахунок SEPA як на сайті RX-NAME, так і в особистому кабінеті.

Підсумовуючи можна сказати, що SEPA – важливий крок у спрощенні та уніфікації фінансових операцій у Європі. Її основні переваги включають стандартизовані формати, швидкість операцій, міжнародну доступність та використання євро як валюти. Це робить SEPA привабливим вибором для бізнесу та споживачів, які потребують надійних і зручних способів оплати та переказу коштів. Тому завдяки розвитку цієї ініціативи і можливостям, які вона надає, відтепер клієнти компанії RX-NAME мають можливість здійснювати грошові операції швидко, безпечно та зручно, сприяючи подальшому розвитку європейського бізнесу та фінансової системи в цілому.